Kia’nın başarılı SUV modeli Sportage, yenilenen makyajlı kasasıyla piyasaya girmeye hazırlanıyor.

Yakın zamanda makyajlanacak Kia Sportage’ın ağır kamuflaj altında olması, aracın çizgileri ile ilgili sürprizlerin olacağını gösteriyor. Detaylara bakılırsa aracın ön yüzündeki “Kaplan burunu” adı verilen ızgaranın parlak siyah kaplama ile yenilendiği görülüyor. Yeni LED farlar, tampon yapısı ve buna bağlı olarak grafiği değişecek sis farı da dikkat çeken yenilikler arasında yer alıyor.

Arka bölümde ise makyaj operasyonunun etkileri kozmetik olarak daha yumuşak görülüyor. Yeni LED stopların yapısı arka bölüme daha modern ve Avrupalı bir görünüm kazandırırken, tampondaki çift egzoz çıkışı aracın GT-Line donanım paketine sahip olabileceğini gösteriyor. İç mekanda ise teknolojik tarafta araca eklenmesi gereken bir yenilik bulunmadığından malzeme kalitesi dışında değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Makyajlı Kia Sportage’ın kaputunun altında ise tıpkı iç mekanda olduğu gibi güncel seçeneklerin kullanılması bekleniyor. Ülkemizde sunulan 132 ve 177 beygir gücündeki 1.6 litrelik benzinli motor, büyük ihtimalle varlığını devam ettirecek.

 

Leave a Reply