Ülkemiz de dahil olmak üzere dünya genelinde SUV modelleriyle dikkat çeken KIA’nın yeni SUV modeli KIA Telluride‘nin trafikte çekilmiş görüntüleri ortaya çıktı. Üst seviye SUV deneyimi sunacak Telluride, tasarım detaylarıyla da oldukça beğeni kazandı.

Audi TT ve Hyundai Tucson gibi modellerin tasarımını üstlenen Peter Schreyer tarafından tasarlanan aracın, nazik ve kibar tasarımın aksine; kaba ve asil bir tasarımı olduğu görülüyor. Daha önceki KIA modellerinden biraz daha farklı tasarım çizgisine sahip olan Telluride’ni tasarımı özellikle arkadaki stopları ile dikkat çekiyor.

Şimdiye kadar konsept görüntüleri ve şimdi de trafikteki görüntüleri ortaya çıkan aracın asıl tasarımının, konsept tasarımdan biraz daha farklılık göstereceği söyleniyor.

 

KIA Telluride teknik özellikleri nasıl olacak?

 

KIA Telluride için açıklanan teknik özellikler arasında aracın 235 beygirlik 2.0 litre turbo motorunun ve dört silindirinin bulunacağı söyleniyor. Bunun yanı sıra bir de 3.3 litrelik V6 motor seçeneğine sahip olacağı düşünülüyor.

2019 yılının ilk çeyreğinde resmi olarak lanse edilmesi beklenen aracın, fiyatı ve Türkiye’ye gelip gelmeyeceği hakkında bir bilgi bulunmuyor.

Leave a Reply