Tasarımı ve sunduğu donanımlar ile ülkemizde merakla beklenen 508 modeli, artık daha güçlü bir versiyona sahip oluyor. 18 Ekim 2018’de Peugeot Sport’un yüksek performanslı elektrikli otomobil serisi getireceğini açıklamasının ardından ortaya çıkan Peugeot Sport Engineered 508 Concept, bu oluşumun ilk meyvesi olarak karşımıza çıkıyor. Bundan sonra Peugeot’un GT ve GTi seçeneklerini HYBRID ve HYBRID4 olarak sunacaklarını açıklayan Peugeot yetkileri, bu konsepti biraz daha ileriye taşımışlar.

Peugeot Sport’un Le Mans 24 Saat yarışından, Dakar Ralisi’ne tüm zorlu mücadelelerde mücadele eden araçlarından elde ettiği deneyimler ile üretilen otomobiller, genellikle gerçek yaşama aynen taşınıyor.

YÜKSEK PERFORMANS ONDAN SORULACAK

Peugeot Sport mühendislerinin üç motor kullandığı konsepte önde 200 beygir güç üreten bir PureTech benzinli motor, yine o motora bağlı 110 beygir gücündeki elektrikli motor ve arka aksta yer alan 200 beygirlik başka bir elektrikli motor yer alıyor. Toplamda 500 Nm tork üreten bu motorlar, aracın yere tam olarak 400 beygir güç aktarmasını sağlıyorlar. 0-100 km/s hızlanmasını 4.3 sn’de tamamlayan otomobilin maksimum hızı ise 250 km/s ile sınırlandırılmış. 380 mm çaplı disklere sahip olan otomobilin dört pistonlu kaliperleri ise aracın yüksek hızlarda dahi çok iyi frenleme sunmasını sağlıyor.

http://www.gunes.com/otomobil/peugeot-un-yeni-konsepti-performans-vaat-ediyor-957054

Leave a Reply