Fransız üreticinin pick up modeli de bineklerin tasarım dilini yansıtıyor.

 

Gözleriniz sizi yanıltmıyor. Peugeot da iddialı bir modelle pick up pazarına dahil olmaya hazırlanıyor. Aslında Avrupa dışında satılan alçak yapılı pick up modelleri uzun zamandır üretimde olan Fransız üretici bu sefer P2 segmentinde boy ölçüşecek bir modelle karşımızda. İlk etapta Güney Amerika ve Afrika pazarlarında satışa sunulacak modelin Avrupa’ya gelmesiyse ilk etapta düşünülmüyor.

 

Tek ve çift kabinli olarak sunulacak Landtrek ilk bakışta 3008 ile birinci nesil 2008’in bir karışımı gibi duran bir ön bölüme sahip. Dik ön panjur ve yüksek ön tamponuyla 30 dereceye kadar yaklaşma açısı sunan araç 27 derece uzaklaşma ve 25 derece salıncak açılarına sahip. Yerden yüksekliği 235 mm’ye kadar ulaşabilen modelin su geçiş yüksekliğiyse 600 mm.

 

Tek kabinde 5.33, çiftte 5.39 metre boya sahip olan pick up 1.92 metre genişlik sunuyor. Kısa kasası 1.63 metre boyunda olan modelin uzun kasalı versiyonları 2.43 metrelik yükleme uzunluğu sunuyor ki bu da 3 adet Euro palet taşınabilmesi anlamına geliyor. Yükleme kapasitesiyse 1.2 tona kadar çıkıyor.

 

İç mekanda bizleri çok şık bir kokpitle karşılayan Landtrek, çift kollu direksiyon simidi, piyano tuşu kumandaları ve geniş dokunmatik ekranıyla binek Peugeot modellerine göndermeler yapıyor. Analog gösterge panelinin ortasında büyük bir dijital ekran da yer alıyor.

 

Donanımında 360 derece kamera, LED kasa aydınlatması, 60/40 katlanabilen arka koltuk tabanları ve 18 inç çaplı jantlar bulunabilen aracın ilginç bir kalemi de önde yer alan iki kolduk yerine alınabilen üç kişilik koltuk. Bu sayede araç 6 kişi taşıyabilir hale gelebiliyor.

 

Kaput altında turbo beslemeye sahip 1.9 litre hacimli dizel ve 2.4 litre hacimli benzinli motorlar sunan Landtrek’in dizel seçeneği 150 beygir güç, 350 Nm tork üretebilirken benzinli araç 210 beygir güç, 320 Nm tork sunuyor. Arkadan itişli veya dört tekerlekten çekişli olarak alınabilen modellerde 6 ileri vitesli manuel veya otomatik şanzıman sunuluyor. Seçilebilir dört tekerlekten çekiş sistemi ve elektronik arka diferansiyel kilidi donanımlar arasında.

 

Landtrek’i Avrupa’ya getirmeyi düşünmeyen Peugeot umarız yakında fikrini değiştirir.

 

Kaynak: Peugeot

https://tr.motor1.com/news/399526/peugeotdan-surpriz-pick-up-landtrek/

 

https://nazer.com.tr/peugeotdan-surpriz-pick-up-landtrek/

Leave a Reply