Arşiv

PEUGEOT 508: GÜCÜ HİSSET!

By 14 Ocak 2020No Comments

Peugeot 508 ilk olarak 2011 yılında piyasaya sürüldü. Estetik tasarımı, güçlü ve verimli motoru ile geniş aile sedanı kategorisinde yerini aldı. Türkiye’de satışa sunulduktan sonra büyük ses getiren 508’i tüm detaylarıyla inceleyelim.

KOKPİTTE ÖZEL HİSSEDİN

Peugeot 508 kokpitteki özgün ve şık tasarımlarıyla markanın geleneğini sürdürüyor. Geçmiş Peugeot modellerinde olduğu gibi getirdiği yeniliklerle adından sıkça söz ettireceğe benziyor. ‘What drives you’ sloganıyla satışa sunulan Peugeot 508’in direksiyonunun başına oturduğunuz anda özel bir sedanla karşı karşıya olduğunuzu hemen fark ediyorsunuz.  Kompakt ve sportif bir kokpite sahip olan 508’in küçük ve şık direksiyon simidi oldukça davetkâr. Ayrıca yükseltilmiş konfigüre edilebilir dijital gösterge paneli ve 10″ HD kapasitif dokunmatik ekran ve geniş açılı oturma pozisyonu akıllı kokpitin en kilit özelliklerinden. Kolçakta bulunan geniş saklama alanı ve aux bağlantıları konforlu bir alan sağlıyor.

 

DIŞ TASARIM

İç ve dış tasarımda dünyanın en spesifik araçlarını üreten aslan pençesi, 508’in dış tasarımına da oldukça özenmiş.  Alçak gövdesi, heykelsi hatları ve sert, güçlü tarzı ile yeni Peugeot 508, sportiflik ve inovasyon alanında yeni bir çağa imza atıyor. Ön farlardaki kısık gözlü duruşu asil bir hava katarken çerçevesiz kapılarla sportif duruşundan asla taviz vermiyor. Ayrıca tavanda konuşlu sunroof ve dikkatleri üzerine çeken arka farlar ile şıklığını tamamlıyor.

SAHİP OLDUĞU BENZERSİZ TEKNOLOJİ

Peugeot 508’de Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri bulunuyor. Otomatik park asistanı yarı otonom olarak çalışır ve ön tamponun ortasına yerleştirilmiş bir radar ve ön camın üstündeki kamera ile Dur ve Kalk işlevine sahip Adaptif Hız Sabitleme Sistemi, aradaki mesafeyi sabit bir uzaklıkta tutmak için 508’in hızını öndeki aracın hızına otomatik bir şekilde uyarlar.  Güvenlik Plus paketiyle Geliştirilmiş Otomatik Acil Durum Fren Sistemi, Güvenli Takip Mesafesi Uyarısı, Aktif Şerit Takip Sistemi, Aktif Kör Nokta Uyarı Sistemi, Yorgunluk Tespit Sistemi, PEUGEOT Akıllı uzun far asistanı ve Aktif Hız Levhası Tanıma Sistemlerini güvenliğiniz için aktive eder.

 

MOTOR SEÇENEKLERİ  

Peugeot 508’in motor seçeneklerini şöyle sıralayabiliriz:

BENZİNLİ MOTORLAR

Motor seçenekleri:

PureTech 180 S&S EAT8

PureTech 225 S&S EAT8

DİZEL MOTOR

BlueHDi 130 S&S EAT8

 

Türkiye pazarında sıralanan motor seçenekleri ile adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Siz de eşsiz Peugeot 508’e sahip olmak Peugeot Nazer’i ziyaret edebilirsiniz. Peugeot Nazer’e ulaşmak için: Köşklü Çeşme, 573. Sk. NO:5, 41400 Gebze/Kocaeli adresimize bekliyoruz. Ayrıca (0262) 642 99 00 No’lu telefondan plazamıza ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply