Nazer Otomotiv’de 18 Mayıs tarihinde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Hurda araç indirimi ile aracınızı yenileyin!

AVANTAJLI ÖTV İNDİRİMİ

Resmi Gazete’de yayınlanan Kanunun/tebliğe göre, 16 yaşından büyük otomobil, arazi taşıtı, panelvan, kamyon, kamyonet, otobüs ve minibüs sahibi müşteri,  yeni alacağı; Otomobil ve arazi taşıtlarının vergisiz fiyatı 46.000 TL’yi aşmayanlar için 10.000 TL , vergisiz fiyatı 46.000 TL ile 80.000 TL arasında olanlar için 8.000 TL, vergisiz fiyatı 80.000 TL’yi aşanlar için 3.000 TL, Otomobil ve arazi taşıtları dışında kalan kamyon, kamyonet, tır çekicileri, otobüs, minibüs ve panelvan cinsi araçlarda ise fiyat ayrımı yapılmaksızın standart olarak 10.000 TL ÖTV indirimine hak kazanacaktır.

SÜRE 2019 YILINA UZATILDI                                                                

MTV tebliğine göre, 1997 model veya daha eski taşıtların 31 Aralık’a kadar ilgili hurda müdürlüklerine teslim edilmesi halinde, bu tarihe kadar tahakkuk etmiş ve ödenmemiş olan MTV ile gecikme zammı, gecikme faizi, vergi cezaları ve 31 Aralık 2016 tarihine kadar tescil plakasına kesilen idari para cezalarının terkin edilmesine dair uygulamanın süresi 2019 sonuna kadar uzatıldı. Gerçek ve tüzel kişiler bu taşıtlarını doğrudan ihraç etmeleri veya ihracatçılara üç ay içerisinde ihraç edilmek üzere teslim etmeleri halinde bu madde hükmünden faydalanabilecek.

6 MİLYON ARACI İLGİLENDİRİYOR

6 milyon aracı ilgilendiren hurda araç teşviki, yarı römorkler için çekiciler, sürücü dahil 10 ya da daha fazla insan taşımaya mahsus minibüs, midibüs ve otobüsler, binek otomobil, panelvan, pikap, arazi taşıtı, ATV, steyşın vagon vb. araçlar, eşya taşımaya mahsus van, panelvan, pikap, kamyonet, kamyon vb. araçları kapsarken, motosikletler, hava taşıtları, deniz taşıtları ve iş makinaları gibi taşıtlar ise kapsamda yer almayacak.

HURDA ARAÇ TEŞVİĞİNİ KAÇIRMAYIN

Nazer Otomotiv “Hurda Araç Teşviki” ile sizlere aracınızı yenileme fırsatı sunuyor. Yepyeni bir araç sahibi olmak için yapmanız gereken çok basit. Nazer Otomotiv’in Köşklü Çeşme Mh. 573. Sk. No: 5 41400 Gebze/Kocaeli’de bulunan adresini ziyaret edebilir ve “Hurda Araç Teşviki” ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

http://nazer.com.tr/nazer-otomotivde-aracinizi-yenileyin/

 

Leave a Reply