Ailemizin sağlığı ve güvenliği hepimiz için tartışılmaz en önemli sorumluluktur. Evinizde ki güveni ve huzuru hiçbir yerde bulamazsınız. Fakat elimizde olmayan bazı durumlar karşısında istenmeyen durumlar başımıza gelebilir. Bu durumların başında hırsızlıktan su basmasına, depremden sel felaketine, elektronik aletlerin bozulmasından yer kaymasına bazı baş edemeyeceğimiz sorunlarla karşı karşıya kalabiliriz.

Bu gibi durumlarla yalnız değilsiniz. Evinizi, eşyalarınızı ve ailenizi Nazer Sigorta güvencesi altına alıyoruz.

DASK SİGORTASINI MI TERCİH ETMELİYİM KONUT SİGORTASINI MI?

DASK Zorunlu Deprem Sigortası ile depremin ve deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, tsunami ve yer kaymasının doğrudan neden olacağı maddi zararları karşılar.
DASK konut sahiplerinin doğal afet sonucu maddi kaybını hafifletme amacı taşırken konut sigortasının kapsamı daha geniştir. Konut sigortasında depremin yanı sıra yangın, sel, su baskını gibi durumlar da bu kapsamın içindedir. Konut sigortası sadece doğal afetler sonucu oluşan hasarları karşılamakla kalmaz, hırsızlık, elektronik eşyaların bozulması durumlarında da sigorta kapsamı altında güvenceniz olur. DASK zorunlu bir sigorta türü olduğu için iptali yoktur, konut sigortası özel şirketler vasıtasıyla sizin istekleriniz doğrultusunda oluşturulduğu gibi isteğiniz durumunda iptali de mümkündür. Deprem sonucunda oluşan hasarın maddi zararı limiti aşıyorsa DASK tarafından karşılanmaz. Konut sigortası ise eğer deprem teminatını kapsıyorsa bu limitin üzerindeki gerekli miktarı karşılayarak zararınızı giderir. Bu bilgiler dahilinde DASK ve konut sigortası iki farklı sigorta türü olsalar da konut sigortasının DASK sigortasını tamamlayıcı nitelikleriyle sizin için daha çok güvence sağlar.

Nazer Konut Sigortası Neleri Kapsar?

Konut sigortasının kapsamı hakkında net bilgi vermek için poliçenizde belirtilen teminatlara göz atmak gerekir. Çünkü her sigorta ürününde olduğu gibi konut sigortasında da ek teminatlar sayesinde güvence kapsamınızı ihtiyaçlarınız doğrultusunda dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Poliçenizde yer almasını istediğiniz teminatları belirtebilir ve poliçenize dâhil edebilirsiniz. Çünkü konut sigortası poliçenizde bulunmayan bir durumla karşılaştığınızda oluşan hasar, sigorta tarafından karşılanmaz.

Güvence altına almak istediğiniz durumları kapsayan poliçenizi oluşturmak ve oluşturulan poliçeniz doğrultusunda konut sigortası fiyatı almak için Nazer Sigorta acentesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply