Kore’de gerçekleştirilen tanıtımla ilk detayları ortaya çıkan makyaj operasyonu, Sorento’nun karakterinde ufak da olsa güçlendirme yaratıyor.

 

KIA’nın SUV sınıfındaki amiral gemisi rolünü üstlenen Sorento, yarısını geride bıraktığımız 2017’nin içerisinde beklenen makyajını aldı. KIA tarafından 2018 model yılı için makyaj operasyonuna alınan araçta gözle görünür olsa da devrimsel bir değişim yer almadığını ilk adımdan belirtmekte fayda var. Daha çok dış yapı üzerine odaklanıldığını gördüğümüz geliştirmede yeni Sportage‘dan görmeye alışık olduğumuz ışıklandırma tasarımı ilk aşamada dikkat çekerken, benzer dokunuşlar arka tarafta da kendisini hissettiriyor. Aracın motor seçeneklerinde ve güç değerlerindeyse herhangi bir değişim bulunmuyor.

Ön bölümündeki değişimlere baktığımızda gündüz farlarının yanı sıra krom dokunuşlu ön ızgarada küçük bir değişim gözümüze çarpıyor. Bununla birlikte tampona entegre edilen dörtlü sis lambası ve bu yapının çevresinde yer verilen hava girişleri Sorento’nun çok daha yüksek sınıf bir görüntü elde etmesine vesile olmuş. Arka tarafa geçtiğimizde aracı bilenlerin hemen dikkatini çekebilecek değişim ışıklandırma grubunda olacak. Burada da LED çizgilerden yararlanan KIA, stop ve çizgi yapısında gözle görülür bir değişime yer veriyor. Burayı elden geçirilmiş spoyler ve çift çıkışlı egzozla tamamlayan KIA, yeni jant tasarımlarıyla değişimi tamamlıyor. İlk adımda Kore’de 2.2 litre dizel ve 2.0 litre benzinlimotorlarla satışa sunulacak olan makyajlı kasanın Avrupa dahil olmak üzere diğer pazarlara ne zaman sunulacağıysa şimdilik açıklanmış değil.

Leave a Reply