Kia Niro Yılın En Çevreci Otomobili seçildi ve çevreci olduğunu bir kez daha kanıtladı. Düşük yakıt tüketimi ile Guinness Rekorlar kitabına giren Niro, ünlü İngiliz otomobil dergisi TopGear tarafından “Yılın En Çevreci Otomobili” ilan edildi…


HİBRİT, CROSSOVER PRATİKLİĞİYLE BİRLEŞTİ

TopGear Ödülleri;  sahip olduğu karakteri farklı bir tarzla yansıtan modelleri ödüllendirmek için veriliyor. TopGear Dergisi çevreye duyarlı hibrit sistemi crossover’ın pratikliği ile birleştirerek. günlük hayata entegre eden KIA Niro’yu “Yılın En Çevreci Otomobili” ödülüne layık gördü.


TOPGEAR TARAFINDAN TEST EDİLDİ

TopGear, özel koşullar altında gerçekleştirilen rekor denemelerinde Guinness rekoru kıran Niro’yu günlük hayatta test etti. Bu testlerde hibrit sistemin avantajlarıyla Niro, KIA tarafından sağlanan tüketim verilerinin, günlük kullanımda erişilebilir olduğunu gösterdiği için bu ödülü almaya hak kazandı.

Niro; segment, boyutlar, yol tutuş, sürüş kalitesi ve hibrit modellerin genelinde kullanılan CVT şanzımanın yerine, 6 ileri çift kavramalı şanzıman kullanımı gibi özellikleriyle de fark yaratarak, TopGear Ödülleri’nde zafere ulaştı. KIA Niro, 1,6 litre benzinli motor ile elektrikli motorun kombinasyonlu çalışması sonucu ortaya çıkan 141PS güç ile segmentinin en yüksek performansını sunuyor. Bir crossover’dan beklenmeyen düşük yakıt tüketimi ile kullanıcılarını şaşırtıyor. Bu düşük yakıt tüketimine paralel olarak Niro, sadece 88 gr/km CO2 emisyon salınımı yaparak doğaya saygılı bir duruş sergiliyor. Düşük emisyon seviyesi dışında Niro, çevre açısından fosil kaynaklarının etkin kullanımı için de önemli bir rol oynuyor.

Leave a Reply