KIA, dünyanın en prestijli araştırma kuruluşlarından J.D Power’ın kalite değerlendirme raporunda, en az kullanıcı şikayeti alan marka olmayı başardı ve üst üste 4.kez 1.sırayı aldı.Otomobil sahiplerinin kullanıcı memnuniyetini esas aldığı değerlendirmede Kia birinci sırayı elde etti

KALİTE ve GÜVENİLİRLİK

J.D. Power değerlendirme raporunda; 75.712 otomobil sahibinin satın alma sonrasındaki ilk 90 günde, sürüş deneyimi, motor ve şanzıman performansı gibi kalite sorunlarına yaptığı geri bildirimler değerlendirildi. KIA araştırmanın en iyi sonucuna imza atarak dört yıl üst üste birincilik elde etmesinin yanı sıra kalite ve güvenilirlik konusunda iddialı duruşunu bir kere daha kanıtladı.

İKİ SEGMENTTE ZİRVEDE

Kia bu sene SUV sınıfında Sorento modeli, B sınıfında ise Rio modeli ile değerlendirmede zirvede yer alarak büyük bir başarıya imza attı. Ayrıca 7 farklı Kia modeli sınıflarında ilk 3 sıraya yerleşerek güvenirliğini kanıtladı. Kia bu sonuçlarla J.D. Power değerlendirme raporunda başarılarını sürdürerek 4 sene üst üste zirveyi bırakmayan firma oldu.

SOUL’ÜN BÜYÜK BAŞARISI

Farklı tasarımı, geniş iç hacmi ve düşük yakıt tüketimi ile fark yaratan ve geliştirilmiş süspansiyon özelliği, daha geniş diz ve omuz mesafesiyle sürüş keyfinizi dinamik bir boyuta getiren KIA Soul, J.D. Power raporunda başarınısı bir kere daha gözler önüne serdi. Geçtiğimiz üç yıl boyunca ödül alan KIA Soul ise bir kez daha araştırmada sınıfının en iyisi seçilerek, ulaşılması zor rekora imza attı.

 

http://nazer.com.tr/kia-birinciligi-kaptirmiyor/

Leave a Reply