Çevreci araç geçmişi bundan 30 yıl önceye dayanan KIA’nın yeni hibriti KIA Niro, Türkiye’deki tüketicilerle buluşuyor. Üstün özellikleri, donanımı ve rekabetçi fiyatıyla Hibrit SUV segmentinin en önemli oyuncularından olamaya aday KIA Niro, son derece çevreci ve bu konuda da epey iddialı. ABD’yi uçtan uca en düşük yakıt tüketimiyle geçen hibrit otomobil unvanının sahibi olan otomobil, Guinness Rekorlar Kitabı’da girmeyi başardı.

Enlerin ve ilklerin otomobili KIA Niro, crossover modelinin pratikliğini hibrit gücüyle bir araya getiriyor. Üst seviye yakıt verimliliği sunan otomobil, 5 yıl garanti onarım güvencesi, özel eko-araç platformu ve eşsiz hibrit sistemiyle dikkat çekiyor. Paralel hibrit sistemi, 1,6 litre hacimli direkt enjeksiyonlu benzinli motor, lityum-iyon polimer batarya ve 32 kW elektrikli motordan oluşan ve gücünü altı kademeli çift debriyajlı şanzımanla ön tekerleklere aktaran Niro, 3,8 lt/100km yakıt tüketimi ile sınıfının en tutumlusu.

Kablosuz akıllı telefon şarjı ve 220 V’luk priz girişi ile tüm elektronik aletler şarj edilebiliyor.

KIA Niro, segmentinin en yüksek performansını sunmasının yanı sıra donanımıyla da göz dolduruyor. Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, ısıtmalı koltukları ve geri görüş kamerası ile sürücüsünün hayatını kolaylaştıran KIA Niro, sunroof ve 18 inç alaşım jantları ile de dikkat çekiyor.

Detaylı bilgi için; http://www.nazer.com.tr/index.asp

Leave a Reply