Arşiv

ARACINIZI TEMİZLERKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

By 25 Nisan 2017Mayıs 4th, 2017No Comments

Araçlarınız, gündelik hayatınızda yoğun kullanımdan dolayı zaman içerisinde kirlenirler. Arabanın dışı hava ve iklim şartlarına bağlı olarak kirlenirken, arabanın içi de kullanıldıkça kirlenir. Estetik kaygınız dışında sağlığınız için arabanızı temiz tutmanız önemlidir.

 

1- Araç İçi Temizliklerinde Sprey Kullanın

Arabanın dışı hava ve iklim şartlarına bağlı olarak kirlenirken, arabanın içi de kullanıldıkça kirlenir. Bu bölgelere spreyi uyguladıktan sonra kuru ve yumuşak bir bezle temizleyin. Temizliği yaparken spreyin hoparlöre gelmemesine özen gösterin.

 

2- Kaporta Parlaklığı İçin Saç Kremini Deneyin

Eğer aracınızın parlak bir görüntüye sahip olmasını istiyorsanız, aracını yıkadığınız suya lonolin içeren saç kremi ekleyin.  Parlaklık sağlayan saç kremi ayrıca yağmurlu havada yağmur damlalarının akıp gitmesini sağlar.

 

3- Araçlarınızı Akşam Saatlerinde Yıkayın

Araçlarınızı hava çok sıcakken veya doğrudan güneş ışığı altına park ettikten sonra yıkamayın. Aracınızı bu havalarda yıkadığınızda temizleme işlemi yapmadan su damlaları kuruyacağı için aracınızda leke kalır ve dış yüzeyi daha çabuk yıpranır.

 

4- Sileceklerinizi Temizleyin

Ön cam silecekleriniz kirlendiyse, silecekleriniz camı temizlemek yerine daha kirletecektir. 1/4 fincan amonyak ile 1 litreye yakın soğuk suyu karıştırın. Bu karışımla ıslattığınız yumuşak bir kumaş ya da kağıt havlu yardımıyla sileceklerinizin iki tarafını da nazikçe silin. Sileceklerinizi yerine yerleştirmeden önce temiz bir kumaşla kurulayın.

Leave a Reply