Ford’un 1.0 Litrelik EcoBoost motoru, 2017 Yılın Motoru Yarışmasında 1.0 Litre ve altı motorlar kategorisinde dünyanın en iyi motoru seçildi.

 

Az yakıt tüketen, komplike ve güçlü bir model olan EcoBoost, 2012 yılında üretimine geçildiğinden bu yana toplamda onuncu uluslar arası ödülünü kazandı.

 

EcoBoost’un 2018’den itibaren inovatif silindir deaktivasyonu teknolojisi ile karbondioksit salınımını önemli ölçüde düşürürken, yakıt tüketim verimliliğini de arttıracak yenilikleri ile şimdiden bu ödüllü motoru daha da geliştireceğini açıkladı.

 

2012 yılından bu yana kendi kategorisinde rakiplerini sürekli geride bırarak tüm ödülleri toplayan üç silindirli motor, bu kategorideki yenilmezliğini beşinci yıla taşıdı.

 

Ödülü veren jüri üyeleri yaptıkları açıklamalarda motorun performans, yakıt tüketim verimliliği ve teknolojik yenilikler anlamında çok başarılı bir model olduğunu dile getirdiler.

 

Yılın Motoru ödülleri Stuttgart’ta gerçekleşen Engine Expo 2017’de açıklandı. Sektörün en prestijli fuarı olan Engine Expo’nun tüm dünyadan üst düzey katılımcıları Ford’un birinciliğine şahitlik ettiler.

Leave a Reply