Top

FORD RANGER

Ford Ranger, uzun zamandır sektördeki en sağlam pick-up araçlarından biri olmuştur.

Yeni teknolojik özellikleri ile Ford Ranger sınıfının en akıllı araçlarından biri.

Sesinizle kontrol edebileceğiniz teknoloji

Ford SYNC 2 ile müziğinizi, telefonunuzu ve klimanızı basit ve sezgisel sesli komutları kullanarak veya 8″ renkli dokunmatik ekran yoluyla kontrol edebilirsiniz.

Ford SYNC sisteminin en önemli özelliklerinden biri de Acil Durum Yardımı’dır. Bir kaza anında hava yastığının açılması ya da yakıt pompasının devre dışı kalması durumunda bu teknoloji sizin için otomatik olarak Acil Durum Yardım hizmetini arayabilir. İhtiyacınıza göre başlatılan aramayı durdurabilir ya da servisle görüşebilirsiniz. Konuşamayacak durumda olsanız bile sistem, GPS koordinatlarınız gibi yaşamsal önem taşıyan bilgileri servise iletecektir.*

*Ford SYNC Acil Durum Yardımı, 30’dan fazla Avrupa ülkesinde kullanılabilmektedir Bu özellik, araçta bulunan uyumlu bir cep telefonunun sistemle eşlenmesi halinde çalışır ve hava yastıklarından (diz hava yastıkları hariç) herhangi birinin açılması ya da bir çarpışma algılayan sensörlerin yakıt pompasını kapatması durumunda devreye girer. Metin işlevi ve Ford SYNC Acil Durum Yardımı özelliği tüm Avrupa dillerinde desteklenmemektedir.

 

Her araziye uygun seçilebilir 4×4

Normal sürüş için 4×2 (2H), kötü yüzeylerde ve çamurlu parkurlarda 4×4 Ağır Devir Takviyesi (4H) ve gerçekten zorlu arazi koşulları için 4×4 Düşük Devir Takviyesi (4L).

Elektronik bir sistem olan ESOF sayesinde, seyir halindeyken 4×2 ve 4×4 Ağır Devir Takviyesi arasında geçiş yapılabiliyor.

nazer
No Comments

Post a Comment