Top

EN İYİ PİCK-UP: FORD RANGER

Ranger, Amerika Birleşik Devletlerinin dünyaca ünlü otomobil devi Ford’un yırtıcı modeli olarak işlerinizi kolaylaştırmak için üretildi. Hem yüksek performans bekeyip hem de pick-up’tan vazgeçemeyenlerin tercihi olan Ranger, Ford Nazer’de sizleri bekliyor. Şimdi Yeni Ford Ranger’ı yakından tanıyalım.

6 FARKLI SÜRÜŞ MODU

Çetin arazi şartlarına uygun olarak üretilen Ford Ranger’ ı kullanmak için tecrübeli sürücü olmanıza gerek yok. 6 farklı sürüş modu sayesinde Ranger’ı kullandığınız zemini tespit etmeniz yeterli olacaktır. Baja, Spor, Çim/Çakıl/Kar, Çamur/Kum, Kaya Tırmanışı ve Normal ayarlardan birini seçtiğinizde en ileri teknoloji “Arazi Yönetim Sistemi devreye giriyor ve çetin arazi şartlarındaki engeller bir bir aşılıyor. Modların hepsi açık bir şekilde anlaşırlırken merak edenler için baja modunu biraz daha açalım. Baja modunda araç 4H alınıyor, gaz tepkileri hassaslaşıyor ve elektronik   diferansiyel kilitleniyor ve zor şartlarda sürüş kolaylığı sağlıyor.

 

YIRTICI VE ŞIK TASARIM

237 mm yerden yüksekliği ile asil duruşunu yansıtan Ranger, emniyetli ve güvenli bağlama noktaları ve kilitlenebilir pick-up   kasası ile  oldukça kullanışlı.

 

DIŞ TASARIM 

Parlak ve siyah radyatör ızgarasındaki ‘FORD’ yazısı ile oldukça görkemli duran Ranger,  Xenon farları ve LED sis farları ile de dış tasarımını tamamlıyor. Ayrıca Ranger Raptor logolu yan basamakları, özel gövde kiti ve kalın ön çamurluklarıyla farkını ortaya koyuyor.

 

İÇ TASARIM  

İç tasarımda koltuklara işlenmiş ranger yazısının yanı sıra  iç tasarımdaki donanımsal detaylar da oldukça dikkat çekiyor. Start-stop butonu siz aracınıza doğru yakınlaştığınızda algılar ve aktifleşir ve anahtarsız giriş sağlar.  8″ renkli ekran ve DAB ses sistemine sahip tam entegre bir uydu navigasyon sistemi ve eller serbest modunda çalışabilen SYNC 3 renkli dokunmatik ekran sayesinde sesli komutlar vererek navigasyonda arama yapabilirsiniz. Ayrıca kısa mesajlarınızı sesli okutabilirsiniz.

GAZ PEDALINDA GÜCÜ HİSSEDİN

İç ve dış mekan tasarımı ile bu kadar iddialı olan Ranger yeni nesil 2.0 litrelik Ford EcoBlue dizel motoru ile   213 PS güç ve 500 Nm torku üretiyor. 10 kademeli otomatik şanzımanı ile farklılaşan arazi koşullarının rahatça üstesinden gelebiliyor. Direksiyon üzerinden kumanda edebileceğiniz 10 kademeli şanzıman  sürüş konforu sağlıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

marduk
No Comments

Post a Comment